تبلیغات
بهترین وبلاگ تفریحی ایرانیان
این وبلاگ را در گوگل محبوب کنید :

رقابت 10 نام برای کسب عنوان تجاری اپراتور سوم

تاریخ ارسال مطلب : سه شنبه 3 آبان 1390, 23:25

از هفته گذشته همزمان با راه‌اندازی شبکه‌ اپراتور سوم تلفن همراه در شهر کرج و واگذاری محدود سیم‌کارت‌های این اپراتور تلاش های برخی از رسانه‌ها برای کشف نام تجاری اپراتور سوم تلفن همراه کشور آغاز شد.

«رایتل» به معنای تلفن هوشمند ایرانی از جمله اسامی است که به عنوان نام تجاری سیم‌کارت‌های نسل سوم تلفن همراه کشورمطرح شد.از آنجا که نام و نشان تجاری برای یک اپراتور تلفن همراه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، شرکت تامین تله‌کام حدود 10 برند را به صورت رسمی به نام خود ثبت کرده که رایتل نیز یکی از این اسامی است اما مدیران این شرکت همچنان در حال بررسی و کارشناسی انتخاب بهترین نام برای اپراتور سوم کشور هستند و هنوز هیچ اسمی برای سیم‌کارت‌های نسل سوم تلفن همراه کشور از سوی این اپراتور انتخاب نشده است. در ادامه گزارشی از روند فعالیت و چالش‌های پیش روی اپراتور سوم کشور را می‌خوانید.

بقیه در ادامه مطلب...

ساعت دوینو طرح 3

کاندیداتوری 10 نام برای تعیین نام تجاری اپراتور سوم

در حال حاضر از بین 10 برند موجود که یکی از آنها هم رایتل نام دارد انتخاب نهایی انجام نشده و این موضوع تا زمان اعلام رسمی از سوی تامین تله‌کام تایید رسمی نخواهد شد.

شایاتل، 20تل و تی‌تل نیز از دیگر کاندیداهای به دست آوردن نام تجاری سیم‌کارت‌های نسل سوم تلفن همراه کشور هستند که تا زمان تصمیم‌گیری نهایی از هیچ کدام از این اسامی نمی‌توان به عنوان نام سیم‌کارت‌های اپراتور سوم تلفن همراه کشور نام برد. در عین حال براساس اطلاعات موجود احتمال انتخاب هر یک از این اسامی و شش کاندیدای دیگری که هنوز نام آنها منتشر نشده برای کسب عنوان تجاری سیم‌کارت‌های نسل سوم کشور وجود دارد.

شبکه اپراتور سوم در کرج راه‌اندازی شد

اواخر هفته گذشته شبکه اپراتور سوم تلفن همراه کشور در شهر کرج راه‌اندازی اولیه شد تا این اپراتور گام اول ارایه سرویس را به صورت غیر رسمی در کشور بردارد.

با بهره‌برداری از این شبکه علاوه بر امکان استفاده از سرویس‌های پایه نظیر تماس صوتی و پیامک برای نخستین‌بار امکان دسترسی به شبکه اینترنت و نیز تماس تصویری روی گوشی‌های تلفن همراه فراهم شد.

براساس گزارش روابط عمومی تامین تله‌کام در صورت همکاری مناسب شهرداری تهران و تسریع در صدور مجوزهای مربوطه برای نصب آنتن‌ها و توسعه شبکه، به زودی شبکه نسل سوم تلفن همراه در تهران نیز راه‌اندازی خواهد شد.

طبق اعلام مسوولان تامین تله‌کام مجری شبکه نسل سوم، این شرکت در تلاش خواهد بود تا در آینده‌ای نزدیک شبکه خود را در سایر شهرهای بزرگ و سپس در سراسر کشور به بهره‌برداری برساند.

با افتتاح شبکه نسل سوم تلفن همراه کشورمان به جمع کشورهای استفاده‌کننده از شبکه نسل سوم موبایل پیوست.

این در حالی است که اپراتور دوم تلفن همراه کشور نیز چهار سال پیش در چنین روزهایی شبکه‌اش به صورت رسمی راه‌اندازی شد.

سرنوشت نامعلوم تلفن تصویری و اینترنت پرسرعت روی موبایل

به گفته مدیران اپراتور سوم در حال حاضر امکان ارایه تلفن تصویری و اینترنت پرسرعت روی موبایل فراهم شده اما فراموش نکنیم که چند سال پیش همزمان با ارایه سرویس MMS‌ در شبکه ایرانسل عرضه آن با دو سال تاخیر و گرفتن تعهد کتبی از دریافت‌کنندگان این سرویس امکان‌پذیر شد به نحوی که اکنون هیچ‌کدام از اپراتورهای اول و دوم در عملکرد خود، آماری از میزان ارسال MMS‌ در کشور ارایه نمی‌دهند به نحوی که این استنباط وجود دارد که اصلا این سرویس توسط مشترکان تلفن‌همراه کشور استفاده نمی‌شود.

این موضوع به اندازه‌ای حساسیت برانگیز است که اپراتورها حتی حق تبلیغ در مورد واگذاری این سرویس به مشترکان خود را ندارند.

از آنجا که هیچ‌گونه اطلاع رسانی درباره گرفتن مجوزهای لازم برای عرضه تلفن تصویری و اینترنت پرسرعت روی موبایل تاکنون نشده، باید منتظر ماند تا ببینیم آیا این سرویس‌ها هم دچار سرنوشت سرویس MMS‌ خواهند شد.

در این زمینه پیش از این مدیران تامین‌ تله‌کام از گرفتن مجوزهای لازم اشاره شده در پیوست فرهنگی پروانه از نهادهای مرتبط سخن گفته بودند که هنوز اطلاعاتی در خصوص مورد قبول واقع شدن این سرویس‌ها توسط نهادهای مرتبط داده نشده است.

در بحث نسل سوم تلفن همراه قرار است پدیده‌هایی مانند تماس تصویری، اینترنت پرسرعت، خدمات ارزش افزوده نسل سوم و موبایل بانکینگ در این شبکه عرضه شود که تا به حال در کشور تجربه نشده است. براین اساس این سرویس‌ها باید عرضه شود و با فناوری‌های آن باید مواجه شویم تا حساسیت آن را درک کنیم. اما گویا تا به امروز مشکلی در این زمینه وجود نداشته است.


اینترنت پر سرعت 512 کیلوبیت روی موبایل

طبق اعلام قبلی مدیران این اپراتور پهنای باند اینترنتی که قرار است روی سیم‌کارت‌های نسل سوم ارایه شود از همان ابتدا 512 کیلو بیت خواهد بود این در حالی است که از نظر فنی توان ارایه اینترنت با سرعت 2 مگابیت بر ثانیه در این شبکه وجود دارد که باید منتظر ماند که آیا با توجه به قانون که تاکید می‌کند، مصرف‌کننده خانگی مجاز به استفاده از اینترنت با سرعت 128 کیلوبیت بر ثانیه است و آیا مشترکان اپراتور سوم می‌توانند از اینترنت پرسرعت روی موبایل استفاده کنند یا خیر.

سیم‌کارت‌های نسل سوم با کدهای 0921 و 0920

بر اساس نامبرینگی که توسط سازمان تنظیم مقررات در اختیار اپراتور سوم قرار گرفته سیم‌کارت‌های نسل سوم با دو کد 0920 و 0921 وارد بازار خواهند شد که براساس بیزینس پلن اولیه واگذاری 5 میلیون سیم‌کارت در فاز اول برای هدف‌گذاری فاز کوتاه مدت فروش در نظر گرفته‌ شده است. همچنین سیم‌کارت‌های اپراتور سوم در دو نوع دایمی و اعتباری عرضه می‌شود که مبلغ 120‌هزار تومان سقف پروانه برای فروش سیم‌کارت‌های دایمی است به اضافه مالیات بر ارزش افزوده و سیم‌کارت‌های اعتباری نیز با قیمت 20 هزار تومان تعیین شده که به طور قطع مبلغ اصلی سیم‌کارت طبق استراتژی بازاریابی تعیین می‌شود که احتمالا قیمت سیم‌کارت‌ها با قیمت مشخص شده در پروانه متفاوت خواهد بود.

اتصال متقابل با سایر اپراتورها برقرار نیست

از آنجا که باید اتصال متقابل این سیم‌کارت‌ها در زمان ورود به بازار با شبکه‌های دیگر اپراتورهای مخابراتی کشور برقرار باشد هنوز مدیران این اپراتور اقدام مشخصی در این زمینه انجام نداده‌اند و عملا در حال حاضر تنها امکان تماس از سیم‌کارت‌های اپراتور سوم با سایر مشترکان این اپراتور برقرار است.

تمامی اینها در حالی است که هنوز میزان تعرفه مکالمات و سرویس‌های این سیم‌کارت‌ها نیز نامشخص است به نحوی که کلیات تعرفه‌ها مشخص شده است، اما جزییات آن هنوز مشخص نیست و طبق زمانبندی مشخص با ارایه هر سرویس این تعرفه‌ها پیشنهاد و به تایید سازمان تنظیم مقررات می‌رسد.

برطرف شدن چالش مدیریتی در اپراتور سوم

تا پیش از روی کار آمدن مدیران جدید اپراتور سوم تلفن همراه کشور یکی از مواردی که از آن به عنوان اصلی‌ترین دلایل تاخیر در آغاز به کار این اپراتور نام‌ برده می‌شد نبود تیم مدیریت قوی در پیشبرد اهداف این اپراتور بود.

حال که با گذشت نزدیک به حدود پنج ماه از زمان قانونی واگذاری سیم‌کارت در پروانه تیم جدید مدیریتی در این اپراتور توانسته با ورود سریع تجهیزات به کشور و نصب آن در شهرها در اولین گام شهر کرج را تحت پوشش شبکه نسل سوم تلفن همراه قرار دهد که پیش‌بینی می‌شود با توجه به سرعت عمل مدیران جدید این اپراتور به زودی سیم‌کارت‌های نسل سوم تلفن همراه در کشور عرضه شود.

     آموزش یوگااشتراک و ارسال مطلب به:

برچسب ها : خبر موبایل , اخبار همراه اول , گوشی همراه , اوپراتور سوم ,موضوعات
درباره ما

سلام دوستان...
من رضا هستم...25 سالمه...این وبلاگ رو فقط جهت سرگرمی و ایجاد لحظات شاد و مفرح برای شما دوستان ایجاد کردم... امیدوارم که خوشتون بیاد...درضمن دوستانی که به وبلاگ نویسی علاقه دارن میتونن برای همکاری در این وبلاگ به عنوان نویسنده توی بخش نظرات پیام بزارن...منتظر نظرات خوبتون هستم...مرسی

* از این به بعد می تونید با آدرس های کوتاه زیر هم به وبلاگم بیاید:
(دقت کنید که دیگه نیازی به وارد کردن www. نیست)

the-best-blog.orq.ir
the-best-blog.dde.ir
the-best-blog.760.ir
the-best-blog.co1.ir
the-best-blog.dxd.ir
the-best-blog.3de.ir
the-best-blog.2fa.ir

ایجاد کننده وبلاگ : reza joon

این صفحه را به اشتراک بگذارید

آمار بازدید
کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :

Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت

javahermarket

لینک من LinkeMan.com فهرست وب سایتهای فارسی و دایرکتوری لینک های ایرانی تاریخ جهان باستان
نویسندگان
صفحات جانبی
banner 200x600
نظر سنجی

کدامیک از خواننده های زیر را دوست دارید؟آخرین مطالب
» آدرس جدید وبلاگ ( دوشنبه 23 آبان 1390 )
» هفت میلیاردمین انسان جهان را بشناسید! ( چهارشنبه 18 آبان 1390 )
» چگونگی ورود عادل فردوسی‌پور به تلویزیون ( چهارشنبه 18 آبان 1390 )
» کریستین استوارت برای حرف زدن باید بیشتر خودش را بشناسد! ( چهارشنبه 18 آبان 1390 )
» سرطان واقعا چقدر خطرناک است؟حتما بخوانید! ( چهارشنبه 18 آبان 1390 )
» تکنولوژی فوق العاده گوشی iphone 5 ( سه شنبه 17 آبان 1390 )
» افزایش محبوبیت سایت در گوگل پلاس و افزایش بازدید ( سه شنبه 17 آبان 1390 )
» متن نامه عذرخواهی شیث رضایی از مردم ( دوشنبه 16 آبان 1390 )
» سرعت سایت محبوب خود را چک کنید ( دوشنبه 16 آبان 1390 )
» پیش نمایش Call of Duty: Modern Warefare 3 ( دوشنبه 16 آبان 1390 )
» هفت کلید برای باز کردن قلب شریک زندگی ( دوشنبه 16 آبان 1390 )
» چند درصد از دختران دوست پسر دارند؟ ( دوشنبه 16 آبان 1390 )
» دشمنان زندگی زناشویی از دید روانشناسان ( دوشنبه 16 آبان 1390 )
» پـــ ن پــــ های جدید و خنده دار آبان 90 ( دوشنبه 16 آبان 1390 )
» چند موضوع شگفت انگیز از البرت انیشتن ( دوشنبه 16 آبان 1390 )