تبلیغات
بهترین وبلاگ تفریحی ایرانیان
این وبلاگ را در گوگل محبوب کنید :

20 میلیون و 175 هزار مشترک داریم اما سقف نداریم

تاریخ ارسال مطلب : سه شنبه 3 آبان 1390, 23:15

مدیرعامل ایرانسل سرانجام پس از دو سال ممانعت اعلام کرد که ایرانسل تا هفته دوم مهرماه 20 میلیون و 175 هزار مشترک دارد اما سقف مشترک ندارد.

به نقل از فارس ، علیرضا قلمبر دزفولی در پاسخ مبنی بر تعداد مشترکان ایرانسل اظهار داشت: براساس آخرین آمار طی دو هفته نخست مهرماه، ایرانسل دقیقاً 20 میلیون و 175 هزار مشترک دارد.

وی در این خصوص توضیح داد: در تیرماه سال 88 که سقف تعداد مشترکان مطرح شد به این جمله اکتفا کردیم که در پروانه ایرانسل سقفی برای تعداد مشترک درنظر گرفته نشده است؛ زیرا اگر قرار بود در پروانه اپراتور دوم سقف وجود داشته باشد باید در پروانه اپراتورهای بعدی این موضوع لحاظ می‌شد.

وی گفت: بنابراین هیچگونه سقف محدودیتی برای تعداد مشترکان در پروانه گفته نشده و حتی اشاره مبهمی نیز به این قضیه نشده است.

مدیرعامل شرکت ایرانسل تأکید کرد: عدد 15.8 میلیون که در پروانه آمده است صرفاً برای برآورد پیش‌بینی درآمد اپراتور است تا تمام شرکت‌کنندگان در مزایده معیار واحدی برای ارزیابی داشته باشند.

بقیه در ادامه مطلب...

فر نوری FLAVOR OVEN WAVE

مدیرعامل ایرانسل تصریح کرد که‌ نمی‌توان سقف مشترک را بسته فرض کرد، اما به حداقل درآمد دولت با تعرفه حداقل پایبند بود و این غیرمنطقی است.

دزفولی تأکید کرد: همچنین براساس یک بند از موافقتنامه که در پروانه اپراتور ایرانسل و همراه اول نیز وجود دارد این است که هریک از دو اپراتور اگر به 60 درصد از سهم بازار برسند نمی‌توانند رقابت را از حالت منصفانه خارج کنند که این 60 درصد در صورت وجود سه اپراتور به 40 درصد تغییر کرده است.

وی در جمع‌بندی موضوع سقف مشترک یادآور شد که براساس گفته وزیر ارتباطات در جلسه کمیسیون صنایع مجلس هیچ‌یک از اپراتورها سقف تعداد مشترک ندارند و اعداد و ارقام ذکرشده، کف تعداد مشترکان است.


* واگذاری 21 درصد سهم ایرانسل در بورس برای متقاضی اول

دزفولی همچنین در پاسخ مبنی بر دلایل بی‌علاقگی این اپراتور برای ورود به بورس و تعیین تکلیف 21 درصد از سهام این اپراتور اظهار داشت: بحث 21 درصد سهم شامل پیش و بعد از صدور پروانه است.

وی گفت: براساس پروانه‌ای که در تاریخ ششم آذرماه سال 84 به امضا رسید، دارندگان پروانه ایرانسل 51 درصد گسترش الکترونیک ایران و 49 درصد شرکت mtn است.

وی اظهار داشت: پیش از صدور پروانه بحث مصوبه مجلس کاهش 70 درصدی سهم شریک خارجی و افزایش 30 درصدی سهم شریک داخلی بود.

وی در ادامه این مطلب توضیح داد: فلسفه 21 درصد سهم در این است که شریک خارجی از این مصوبه مجلس تمکین نمی‌کرد و حاضر به واگذاری مدیریت از بخش خارجی به بخش دولتی نبود؛ مسئولان ایرانی تلاش کردند که شریک خارجی را نگه دارند و براین اساس به برخی از درخواست‌های وی نیز توجه کردند.

دزفولی ادامه داد: ‌از جمله اینکه 21 درصد سهم دراختیار یک نفر نباشد و در صورت حضور شریک خارجی امکان عرضه 21 درصد سهم در بورس فراهم باشد.

وی گفت: سهامدار شرکت ایرانسل یک شرکت دولتی نیست و خصوصی است و نهاد عمومی، دولتی نیست.
وی با اشاره به اینکه آیا عرضه 21 درصدی سهم ایرانسل در بورس براساس پروانه یک الزام یا اختیار است گفت: در 18 اردیبهشت ماه سال 90 موضوع به سهامداران ایرانسل اعلام شد که اعلام کردند این موضوع برای حضور متقاضی اول دریافت پروانه ایرانسل بوده که کنسرسیوم و شریک اول این شرایط را نپذیرفتند و بنابراین این موضوع از دید شریک خارجی، هم‌اکنون صادق نیست.

وی تأکید کرد: در خصوص اینکه آیا براساس پروانه ایرانسل موضوع واگذاری 21 درصد سهام ایرانسل در بورس یک الزام یا اختیار است را از سازمان تنظیم مقررات استعلام کرده‌ایم و منتظر پاسخ این سازمان هستیم.

* قطعی تماس‌ها به دلیل استفاده غیرمجاز از باند فرکانسی یا قطع لینک انتقال

در ادامه علی‌اصغر عینی‌پور در پاسخ مبنی بر یکی از اختلالات رایج ایرانسل که در حین مکالمه، ارتباط به علت قطع ارتباط سیم کارت با شبکه قطع می‌شود و پیغام network failed ظاهر می‌شود اظهار داشت: عمده اختلال‌ها به بحث تداخلات فرکانسی مربوط می‌شود که به دلیل استفاده از باند فرکانسی ایرانسل از سوی دیگران است یا به دلیل قطع لینک انتقال.

* ایرانسل سیم کارت ثبت‌نشده ندارد

در ادامه این نشست دزفولی با بیان اینکه در حال حاضر هیچ سیم کارت ثبت‌نشده‌ای در ایرانسل وجود ندارد گفت: سیاست شرکت این است که تحت هیچ شرایطی علاقمند به سلب امتیاز مشترکان نیستیم.

وی گفت: اما در یک مقطعی محدودیت‌هایی برای ارائه نامبرینگ جدید ایجاد شد که به ما پیشنهاد کردند مشترکانی که حتی یک پیامک نیز دریافت نمی‌کردند بعد از 90 روز سلب امتیاز شوند.
وی گفت:‌ اما اگر کسی اعلام می‌کرد که سیم کارت خود را لازم دارد دوباره سیم کارت را برمی‌گرداندیم.

* سالانه 25 میلیارد تومان هزینه تبلیغات

دزفولی همچنین در خصوص هزینه تبلیغات سالانه ایرانسل گفت: مبلغی کمتر از یک درصد درآمد ایرانسل صرف تبلیغات می‌شود و بالاترین مبلغی که تاکنون برای تبلیغات هزینه شده، 25 میلیارد تومان در سال است.

* برنامه‌ای برای افزایش تعرفه نداریم

دزفولی در این نشست تأکید کرد که برنامه‌ای برای افزایش تعرفه ایرانسل در دستور کار نیست.
مدیرعامل شرکت ایرانسل همچنین تأکید کرد: باید یک سال پیش از پایان دوره انحصار اپراتور سوم، به اپراتورهای فعلی که برای ارائه نسل 3 ممانعت دارند، اجازه آماده‌سازی داده شود.

وی گفت: معتقدیم که بازار رقابتی پویا برای اپراتور سوم بهتر از انحصار است.
وی در خصوص زمان آغاز دوره انحصار اپراتور سوم گفت: براساس استعلام ایرانسل از رگولاتوری این سازمان پاسخ مشخصی ارائه نداده و پاسخ سازمان دوره انحصار نسل سوم را از زمان واگذاری فرکانس و واگذاری لیسانس اعلام کرده است.

دزفولی گفت: اما براساس استعلامی که از مسئولان اپراتور سوم کرده‌ایم به گفته مدیران این اپراتور دوره انحصار از اول خردادماه 1390 به مدت 24 ماه است.

* هزینه پیامک‌هایی که تحویل نشوند اخذ نمی‌شود

دزفولی در خصوص اختلال عدم ارسال و تحویل اس‌ام‌اس از مبدأ ایرانسل به مقصد همراه اول اظهار داشت:‌ بخش محدودی از پیامک‌های ایرانسل به همراه اول تحویل نمی‌شود و در ایرانسل تا اس‌ام‌اسی تحویل نشود شارژ نمی‌شود.

وی در این خصوص گفت: این موضوع به همراه اول اعلام شده و آنها نیز اعلام کرده‌اند که این مشکل وجود دارد و در حال حل مشکل هستند؛ اما از طرف ما مشکلی وجود ندارد.

* دزفولی: اخطارهای رگولاتوری به ایرانسل جدی نیست

دزفولی در خصوص گفته وزیر ارتباطات مبنی بر ارسال پنج اخطار به ایرانسل اظهار داشت: این اخطارها جدی نیست و مواردی است که تذکر داده می‌شود و رفع می‌گردند.

در ادامه این مطلب عینی‌پور اینطور توضیح داد که برای مثال رگولاتوری گزارشی را در یک بازه زمانی محدود از ما طلب می‌کند که تهیه این گزارش مدتی زمان می‌برد و با زمان‌بر شدن این مسئله رگولاتوری اخطاری را با شماره اخطار اول برای ایرانسل ارسال می‌کند.

* به دنبال نامبرینگ 930 و 933 هستیم

دزفولی همچنین در خصوص نامبرینگ جدید ایرانسل گفت: از رنج 093 خارج نمی‌شویم و پیشنهاد رنج 930 و 933 را با 20 میلیون شماره جدید به رگولاتوری داده‌ایم.

* 3 هزار مزاحمت ایرانسلی در طول 7 ماه گذشته

دزفولی یادآور شد موضوع اینترکانکشن با اپراتور سوم از چند هفته پیش آغاز شده و سعی داریم که مشکلاتی که در گذشته در هنگام راه‌اندازی شبکه با آن روبه‌رو بودیم را برای اپراتورهای دیگر ایجاد نکنیم.

وی همچنین در خصوص میزان مزاحمت‌های ایجادشده توسط مشترکان ایرانسل و گفته معاون رگولاتوری مبنی بر سهم بالای مزاحمت ایرانسلی از شکایت‌های رسیده به رگولاتوری اظهار داشت: تعداد مزاحمت‌های در طول 7 ماه گذشته 3 هزار عدد بوده است.

دزفولی همچنین با اشاره به این امکان mtn در سایر کشورها که پس از پایان شارژ سیم‌کارت، مکالمه مشترک را قطع نمی‌کنند و مشترک به اپراتور بدهکار می‌شود گفت: این امکان برای مشترکان اعتباری مطرح شده و در حال بررسی و کار روی این مسئله هستیم.

وی گفت: در حال بررسی هستیم که چه تعداد مشترک با این مشکل مواجه می‌شوند؛ ریسک‌های این امکان چقدر است و راه‌های اجرایی آن در دست بررسی است.

دزفولی در خصوص اینکه آیا هدفمندی یارانه‌ها تأثیر مستقیم بر نحوه استفاده مشترکان ایرانسل از تلفن همراه شده اظهار داشت: علامت‌های مخصوصاً در زمان نقد کردن یارانه‌ها وجود دارد؛ اما علامت‌هایی که بتوان مستقیماً این دو قضیه را به هم ربط داد و تأثیر مستقیمی پیدا کرد هنوز به دست نیامده است.

* بهره‌گیری ایرانسل از سوئد، فنلاند و چینی‌ها

دزفولی یادآور شد از ابتدا با وندورهای سوئدی، فنلاندی و چینی کار کرده است و این همکاری هم‌اکنون نیز ادامه دارد.

در ادامه این نشست احسان مظفری‌پور در خصوص استفاده از کارت‌شارژهای ایرانسل برای بازی‌های آنلاین گفت: به دنبال این هستیم که api ای طراحی کنیم که بتوان برای این منظورها استفاده کرد.
وی گفت: مراحل طراحی این api به انتها رسیده و به زودی اعلام می‌شود.

       دستگاه تصفیه هوای آبشاری 180 نانواشتراک و ارسال مطلب به:

برچسب ها : اخبار موبایل , خبر گوشی همراه ,موضوعات
درباره ما

سلام دوستان...
من رضا هستم...25 سالمه...این وبلاگ رو فقط جهت سرگرمی و ایجاد لحظات شاد و مفرح برای شما دوستان ایجاد کردم... امیدوارم که خوشتون بیاد...درضمن دوستانی که به وبلاگ نویسی علاقه دارن میتونن برای همکاری در این وبلاگ به عنوان نویسنده توی بخش نظرات پیام بزارن...منتظر نظرات خوبتون هستم...مرسی

* از این به بعد می تونید با آدرس های کوتاه زیر هم به وبلاگم بیاید:
(دقت کنید که دیگه نیازی به وارد کردن www. نیست)

the-best-blog.orq.ir
the-best-blog.dde.ir
the-best-blog.760.ir
the-best-blog.co1.ir
the-best-blog.dxd.ir
the-best-blog.3de.ir
the-best-blog.2fa.ir

ایجاد کننده وبلاگ : reza joon

این صفحه را به اشتراک بگذارید

آمار بازدید
کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :

Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت

javahermarket

لینک من LinkeMan.com فهرست وب سایتهای فارسی و دایرکتوری لینک های ایرانی تاریخ جهان باستان
نویسندگان
صفحات جانبی
banner 200x600
نظر سنجی

کدامیک از خواننده های زیر را دوست دارید؟آخرین مطالب
» آدرس جدید وبلاگ ( دوشنبه 23 آبان 1390 )
» هفت میلیاردمین انسان جهان را بشناسید! ( چهارشنبه 18 آبان 1390 )
» چگونگی ورود عادل فردوسی‌پور به تلویزیون ( چهارشنبه 18 آبان 1390 )
» کریستین استوارت برای حرف زدن باید بیشتر خودش را بشناسد! ( چهارشنبه 18 آبان 1390 )
» سرطان واقعا چقدر خطرناک است؟حتما بخوانید! ( چهارشنبه 18 آبان 1390 )
» تکنولوژی فوق العاده گوشی iphone 5 ( سه شنبه 17 آبان 1390 )
» افزایش محبوبیت سایت در گوگل پلاس و افزایش بازدید ( سه شنبه 17 آبان 1390 )
» متن نامه عذرخواهی شیث رضایی از مردم ( دوشنبه 16 آبان 1390 )
» سرعت سایت محبوب خود را چک کنید ( دوشنبه 16 آبان 1390 )
» پیش نمایش Call of Duty: Modern Warefare 3 ( دوشنبه 16 آبان 1390 )
» هفت کلید برای باز کردن قلب شریک زندگی ( دوشنبه 16 آبان 1390 )
» چند درصد از دختران دوست پسر دارند؟ ( دوشنبه 16 آبان 1390 )
» دشمنان زندگی زناشویی از دید روانشناسان ( دوشنبه 16 آبان 1390 )
» پـــ ن پــــ های جدید و خنده دار آبان 90 ( دوشنبه 16 آبان 1390 )
» چند موضوع شگفت انگیز از البرت انیشتن ( دوشنبه 16 آبان 1390 )